Meditasyon

Meditasyon

ÜRÜN BİLGİLERİ
  • Yazar: James Hewitt
  • Sayfa Sayısı: 168
  • Fiyat: 10.50 TL(%25 İndirimli)

14.00 TL 10.50 TL
 

%25 indirim
İşlem yapılırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Hata detayı:×
ARKA KAPAK YAZISI

Meditasyon, insanın ruhsal gelişiminde son derece etkin bir araç olarak kullanabileceği bir yöntemdir. Kökü çok eskilere dayanan bu yöntem hemen her kültürde varlığını sürdürmektedir. Başlangıçta Doğu'ya has bir yöntem olan meditasyonu günümüzde milyonlarca Amerikalı ve Avrupalı stresten, saplantılardan kurtulmak ve içsel huzura kavuşmak için hergün uygulamaktadır. Günümüzde bilim adamları da meditasyonun fiziksel ve zihinsel sağlığa büyük katkıları olduğu düşüncesindedirler.


Ancak, hepsinden önemlisi, meditasyon, insanın akıl ve mantık yoluyla sırrına ulaşamadığı evrensel gerçeklere derin bir sezgi ve farklı bir algılama yoluyla ulaşmasını sağlayan en etkili yoldur. Ruhsal gelişmede sezgisel bilginin rolü çok önemlidir. Meditasyon sürecinde zihne ilham dolar, sezgisel bilgi akmaya başlar ve kişi üstün bir bilinç haline ulaşarak öz benliğiyle ilişki kurabilir.


Bu kitap, Doğu ve Batı'da uygulanan meditasyon yöntemleri konusunda açık ve kolayca uygulanabilecek, çabuk sonuç alınabilecek bilgiler vermektedir. Sadece tek bir ekole bağlı kalmadan, değişik meditasyon yöntemlerini incelemekte ve bunların denenerek en uygun olanının seçilmesini öğütlemektedir. Meditasyonun size neler kazandırabileceğini deneyerek siz de göreceksiniz.